Život studenta

Deník Japanisty vol. 2

2. listopadu 2018 v 14:06 | Key

aneb Fouká vítr, košíkáři budou mít žně


Do školy jsem nastoupila 18.9. a první týden školy jsem prostě a jednoduše přežila. Pak jsem si říkala, že to bude klidnější, že se to zlepší, ale kdeže :D Víc jak měsíc pryč a pořád je to stejně hektické, zmatené a časově náročné - možná za to z části mohou ty Larpy, ale o tom někdy jindy.

Deník Japanisty vol.1

26. října 2018 v 17:16 | Keyance

aned Japanistika má, má jediná

Tak mám za sebou první měsíc a kousek na univerzitě. Vůbec mi teda nepřijde, že bych si zvykla, nebo se nedejbože dostala do nějakého zdravého učícího rytmu. Spíš stále ještě nestíhám a čerpám velké výhody z loňského kroužku japonštiny. Děsím se momentu, kdy se dostaneme do úplně neznámých vod. No, nicméně, tímto článkem bych ráda započala sérii článků "Deník japanisty", kde bych se zaobírala zábavnými momenty, průšvihy a jinými zapamatovatelnými chvílemi ze svého studia.

Japonština, čajka a noční Brno

5. října 2018 v 20:41 | Keya
Ano, je pozdě. Ano, dneska nestíhám... protože noc vědců a velmi rozlítaný den po Brně. Dneska jsem se po delší době rozhodla napsat víc úvahový a míň fotkový článek. Takové moje menší zamyšlení nad začátkem školního roku, novýma zážitkama a vůbec životem.

Takže... Když jsem se chystala na výšku, měla jsem takový plán. Chtěla jsem dát vysoké 100 % svojí snahy. Všechno ze sebe, co by vůbec šlo dát, věnovat tomu většinu času. Chtěla jsem bydlet na koleji, najít si spoustu nových kamarádů a přátel, hlavně z oboru. Chtěla jsem postavit japanistické aktivity nade všechny ostatní aktivity.

První týden školy!!! Prostě hektické...

21. září 2018 v 13:19 | Key
Tak jsem teda student, na výšce, v Brně a ehm... většinu tohoto týdne jsem si říkala, proč že tam vlastně jsem. Mimo to jsem se nechovala vůbec vzorně, zůstávala dlouho do noci vzhůru a ráno měla migrénu. V kombinaci s mým už ustupujícím nachlazením to bylo opravdu zábavné. Nicméně, ty tři dny, které jsem v Brně strávila, mi přišly delší než týden.

Maturita - jak se nezbláznit

20. července 2018 v 17:10 | Key

Anebo Zbláznit?

Letos jsem odmaturovala. Pravda, nemůžu se na ni úplně vymlouvat, když jsem dělala i spoustu jiných věcí (třeba koukala na seriály... to hlavně), ale dost dlouho jsem neměla na mysli nic jiného než právě maturitu a přijímačky. Nejdřív jsem bláznila z toho a pak se to ještě zhoršilo, když jsem úspěšně odmaturovala. Proč? No, to by mě taky zajímalo. Asi nadbytek volného času... Každopádně pár slov k mauritě...

Diskov

25. května 2017 v 15:20 | Keyance
aneb

Zábava moderní mládeže a pár jejích kladů

Super! Půjdeme na disko! Bude legrace!... Spontání reakce a moje nesmírná zvědavost zapříčninily, že jsem na nápad holčičí jízdy v jednu dalekou sobotu kývla téměř okamžitě. Proč taky ne? Problémy se začaly ukazovat až později, kdy jsem začínala mít drobné obavy, aby se tam nesemlel nějaký ten průšvih.

Gaudeamus...

1. listopadu 2016 v 20:53 | Keyance

Není to jen přeplněná hlava a milión letáčků!


Když jsme se pana ředitele ptali, jak to on vidí s Gaudeamem, prahlásil, že za něj je to ztráta času. Dostaneme prý jen hromadu letáčků. Oproti tomu třídní nás podporovala, dokud jsme včera nepřišli s tím, že dnes pojedeme. To už tak nadšená nebyla. Navzdory drobným komplikacím jsme nakonec dnes na gaudeamu byli.
 
 

Reklama