Recenze

Povinná četba v náboženství... To jako really?

7. května 2016 v 15:32 | Keyka
aneb

Proč spolu před svatbou nebydlet a nespat?

od pana Martina Kvapilíka

Je tomu už pár týdnů od té hodiny náboženství, kdy nám otec zadal povinnou četbu. Ohlas ve třídě byl samozřejmě negativní, jak jinak v naší převážně ateistické třídě plné rebelů. Ohromná spousta lidí začala v té chvíli kafrat. Já jsem taky nebyla kdovíjak nadšená, ale nakonec mě kniha i zajímala, i když převážně z toho důvodu, abych znala postoj moderního křesťanství k vcelku zajímavému tématu. K sexu...

Čistý, Julianna Baggott

11. března 2016 v 13:00 | Keyance
Milí přátelé,
tuto recenzi už mám napsanou dlouho, jen jsem ji nikdy nezveřejnila. Už uplynula dlouhá doba, co jsem knihu četla a upřímně si ji už moc nepamatuji, takže je to spíš úvod k recenzi o druhém dílu Splynutí, jež jsem právě uchváceně dočetla a přímo se třesu na poslední díl... Oheň...

Led, Pavel Korněv

8. března 2016 v 20:01 | Keyance
Když Leda poznáváme, zrovna bojuje s vlkodlakem a následně se dostává (s prominutím) do sraček, ze kterých se vyhrabává do konce knihy, a to vše jen kvůli zatracenýmu noži, koupenýmu za pár šuntů od nejmenovaného bezdomovce. Spousta střelných zbraní, příšer (i lidských) a ukrutný mráz hrají v tomto románu hlavní roli a pak samozřejmě Kluzkej, neboli Led.

Inkoustové srdce, Cornelie Funkeová

30. září 2015 v 13:26 | Alesseon
Zdravím, poprvé je tu článek, který jsem nenapsala já. Můj blog nebyl ani ze začátku míněný jen jako místo, kde se budu vyjadřovat jen já, ale provedení (ostatně jako vždy) o kus pokulhává za myšlenkou.

Škola dobra a zla, Soman Chainani

14. dubna 2015 v 18:48 | Keyance
Tentokrát mám recenzi formou mluveného raferátu, neboť jsem to měla za úkol do školy a recenzi na stejnou knihu nebudu dělat dvakrát. Tak tady to máme:

Mycelium, jantarové oči, Vilma Kadlečková

1. března 2015 v 12:41 | Keyance
Země padesát let od navázání styků s Össe. Všichni prozatím ignorují hrozbu s Össe spojenou, teda všichni až na Lukase, který zná Össe až příliš dobře. Hledá sílu, ketrá by byla schopná vyvážit vliv Össe na Zemi. Zdá se, že našel protiváhu v Fomalhiwě, planetě, odkud pocházejí lidé nadaní psychotronickými vlastnostmi. Jeden z nich právě míří na Zemi spolu s pozemskými kolonisty z D-Alfy. Lukas udělá vše, aby byl příchod Fomalhiwana v zářivých světlech reflektorů.
 
 

Reklama