Cruentus

Baroko dorazilo do Kroměříže

5. června 2017 v 14:53 | Key
A chvíli tu i zůstane...
Neboli Malý článek o Barokní slavnosti sobotu 20.5.

Bajaja, aneb starý flák v novějším rouchu

19. května 2017 v 13:35 | Keyka
Celý rok se nic nedělo... Možná proto se teď všichni hroutíme a nic se nedaří, neboť máme jednu akci na druhé. Nebo tak se nám to aspoň zdá po té dlouhé pauze. Ale dobře... Začněme tedy o Bajajovi. Všichni tu pohádku známe, ne? A nebojte, tahle pohádka je v našem podání velmi podobná té původní.

Svatý Martin

24. listopadu 2016 v 17:29 | Keyance
Každý rok, ve čtvrtek nejblíže datu 11.listopadu se koná tam u nás v Kroměříži pro nás už legendární vítání svatého Martina. U této příležitosti kadý rok chodíme svatomartínským průvodem a poté na velkém náměstí zatančíme, zašermujeme a zazpíváme (což se u publika schází s nejmenším nadšením)

Pořešín - snový hrad

10. července 2016 v 13:03 | Keyance
aneb
Místo, kde jsme strávili celý jeden týden...

Že jste o něm nikdy neslyšeli? Nebojte, to není nijak neobvyklé. jedná se o malou zříceninu hradu v jižních čechách přibližně třicet kilometrů na jih od Českých budějovic. Přestože se o něm převážně neví, jedná se o místo s úchvatnou atmosférou a nyní se podívejme, proč tomu tak je.

Narozeniny Karla IV. část druhá

28. května 2016 v 16:46 | Keyka
aneb
Na jeden článek to bylo moc textu, tak hned pokračujeme!...

Oslavy narozenin Karla IV. ve škole svatého Štěpána

24. května 2016 v 12:37 | Keyka
aneb

Jak Cruentus strašil v Praze


Sv. Jiří Libina 2016 vol. 3

17. května 2016 v 18:33 | Keyance
Ufff... Zbýval poslední den, naštěstí, nebo bohužel?

Sv. Jiří Libina 2016 vol. 2

11. května 2016 v 12:05 | Key
Vyspala bych se dobře, kdyby... za á) Markétka nevstávala někdy v pět ráno a za bé) nabyla na faře taková kosa. Dopadlo to tak, že se mi v době budíčku naprosto vůbec, ale ani trochu nechtělo vstávat a nelze se tomu ani divit. Sešli jsme se na snídani, k níž byly výborné bábovky a skvělý čaj.
...mimo jiné měl pan Ševčík s Vojtíškem svátek a tak dostali něco sladkého...

Lancelot aneb Příběh rytíře...

10. května 2016 v 15:58 | Keyance

...z Libiny

Nyní, než budu pokračovat ve vyprávění o událostech oslav sv. Jiří v Libině a Oskavě, bych vám ráda převyprávěla naše nové šermířskodivadelní vystoupení nazvané Lancelot. Neboť toto představení je naprosto nové a v Libině se hrálo poprvé. Takže prozatím sbohem Bajajo a vítej Lancelote...
...

Sv. Jiří Libina 2016 vol. 1

8. května 2016 v 10:36 | Keyance
Vážení a milí,
po roce jsem se vrátila do Libiny, abych tam zažila druhý ročník akce, jež mě tan nadchnula, a musím již teď poznamenat, že to doopravdy stálo za to. Stejně jako před rokem, šlo o víkend plný ařž rodinné pohody, zážitků, šermu a tance.

Setkání vladařů

26. května 2015 v 11:06 | Keyance
...Zdravím...
Jsem tu zase s dalším článkem o šermířské akci, tentokrát se jedná o menší vystoupeníčko během kroměřížského setkání vladařů. O tom, že máme vystupovat jsem se dozvěděla minulé úterý v tancích. Pan Ševčík se narychlo snažil získat lidi a vymyslet něco, co by se mohlo dělat.

Takový obvyklý trénink...

17. května 2015 v 14:13 | Keyance
Minulý čtvrtek jsem měla úplně původně jet trénovat do Brna, ovšem kvůli nemoci našeho velitele se trénink zrušil. Tak jsem si s milým domluvila, že přijedu stejně a zajdem do čajovny. Když skončilo školní vyučování došla od něj smska, že nemá čas, protože se mu pokazilo auto. Byla jsem z toho trochu špatná... Prostě, vždycky se musí něco pokazit! Nakonec jsem se rozhodla, že nebudu sedět doma a půjdu do šermu. Vzala jsem i foťák...

Sv. Jiří, část třetí

14. května 2015 v 20:19 | Keyance
Neděle. Poslední den naší víkendové akce...

Sv. Jiří, část druhá

9. května 2015 v 13:01 | Keyance
V sobotu ráno, po historickém budíčku a snídani ve formě buchet, jsme se pokoušeli sejít venku, což nějakou chvíli trvalo, pak jsme zahájili den modlitbou. Poté nadešel čas na přípravu dnešního vystoupení v Oskavě. Rozdělili jsme si stanoviště, tedy jinak řečeno hry pro děti. Já s Toníkem jsme se přihlásili k prstencovému souboji. Trvalo to ještě nějakou chvíli než svolali všechny, kteří měli hrát v Bajajovi, aby ho mohli začít trénovat.
Celé dopoledne jsme strávili přípravami, domalovávali jsme obraz sv. Jiří, šermovali a vše možné. K trénování pásma tanců a šermu jsme se dostali až po obědě. Byli jsme šikovní a dotrénovali to rychle.

Sv. Jiří, Libina, část první

28. dubna 2015 v 20:22 | Keyance
Zdravím!!!! Mám za sebou jednu z nejlepších akcí s šermem a ráda bych se s vámi podělila o pár zážitků.

Zpívání nás baví

26. března 2015 v 18:23 | Keyance
V pondělí, 23.3., jsme měli další vystoupení, tentokrát pouze taneční a hudební. Nemuseli jsme nikam jezdit, vystupovali jsme totiž u nás v Nadsklepí. Zato jsem se musela naučit úplně nový šlechtický tanec za (dohromady) pár hodin. Doufám, že se alespoň trochu povedl.

oderské vystoupení

26. března 2015 v 17:12 | Keyance
Už nejméně čtvrt hodiny jsme čekali v malé místnůstce přes chodbu vzdálenou od jeviště. Spolu s našimi velkými hudebními nástroji jsme se sotva vlezli. Ozval se potlesk. Vyšli jsme na chodbu, kde jsme se dozvěděli, že ještě musíme jedno vystoupení počkat. Pár minut jsme tam stáli, než se znovu ozval potlesk. Čeká nás důležité vystoupení, nijak obvzlášť dobře natrénované a před porotou ještě k tomu. Jsme nervózní právem.

Ohlédnutí za šermířským projektem

6. března 2015 v 17:03 | Keyance
Dneska jsem se konečně dostala k prohlížení fotek z jihočeského hrádku Pořešína. Zjistila jsem, že se fotky velice povedly, a tak mě napadlo, že si zavzpomínám na šermířský projekt. Víte na škole máme každý rok předposlední týden v červnu projektový týden a každý se musí na nějaký projekt zapsat. Výběr je vcelku široký a není jehké zvolit jeden. Já měla vloni výběr až příliš lehký přece jen, co je lepší než být týden se svými přáteli, šermovat, tančit a procházet se po Českém Krumlově.
 
 

Reklama