Japonština, čajka a noční Brno

5. října 2018 v 20:41 | Keya |  Život studenta
Ano, je pozdě. Ano, dneska nestíhám... protože noc vědců a velmi rozlítaný den po Brně. Dneska jsem se po delší době rozhodla napsat víc úvahový a míň fotkový článek. Takové moje menší zamyšlení nad začátkem školního roku, novýma zážitkama a vůbec životem.

Takže... Když jsem se chystala na výšku, měla jsem takový plán. Chtěla jsem dát vysoké 100 % svojí snahy. Všechno ze sebe, co by vůbec šlo dát, věnovat tomu většinu času. Chtěla jsem bydlet na koleji, najít si spoustu nových kamarádů a přátel, hlavně z oboru. Chtěla jsem postavit japanistické aktivity nade všechny ostatní aktivity.

No ale do těchto plánů mi tak nějak dost zasáhly prázdniny. Zase jsem se nadchla pro Larpy, dlouhé večery u táborových ohňů, šerm a zábavu s lidmi, na kterých mi moc záleží. A ty noci, kdy byl člověk vzhůru do 6 do rány stály za to. S blížícím se školním rokem jsem se snažila vrátit do původních maturitně-učících kolejí. Marně.

No a tak teď hledám rovnováhu, nějaký použitelný poměr mezi japonštinou, prací v čajovně a všema dalšíma aktivitama. Začínám trénovat s kamarády z Erganu, snažím se sem tam kreslit/malovat (přece jen je ten inktober) a psát sem. Joo a taky občas naprosto masochisticky před školním dnem procházím Brnem do časných ranních hodin. Stejně těchdle bláznovin nelituju, přece jen jsou tím, co dělá život zajímavější. Takový ehm... kořeněný.

Zákony schválnosti fungují zcela ověřeně, a tak si teď naprosto zbytečně přidělávám starosti naprosto zbytečné. A ty, které opravdu vyřešit musím, zbytečně odkládám. Trochu se mi to tu kupí, pravda, a občas z toho chytám deprese. Naštěstí ale jsem si už zvykla, že se mi stavy depek spřídají s radostnými všemilujícími stavy. Holt je to asi rys mojí osobnosti --- (jak moc se to slučuje s mým snem stát se tlumočníkem teprve uvidíme).

Každopádně teď mám stav dobrý, těším se na další dny, další zajímavosti, další zážitky. Miluju Brno, je tu nádherně, začíná podzim a je to cítit ve vzduchu. A tak se zase zvedám od stolu, odkládám čtení Pravidel česté transkripce japonštiny na zítra a jdu si zase užít trochu toho nočního Brna.

...tenhle obrázek není můj, byl první který se na googlu objevil po zadání "Noční Brno"...
 


Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 7. října 2018 v 17:18 | Reagovat

Čajovna je míísto, kde se setkávají osamělé duše!

2 Keyance Keyance | 7. října 2018 v 17:58 | Reagovat

[1]: To je pravda, skvěle tam zapadám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama