Akvarely

24. srpna 2018 v 12:53 | Keyka |  Moje tvorba

aneb Návrat k malováníVážení a milí přátelé,
tak bych se vám ráda svěřila o tom, jak jsem se zase po dlouhé době vrátila k umění a začala zase malovat/kreslit. Jako všechno v poslední době to začalo po maturitě. Aneb co ta nuda všechno nezpůsobí, že ano? Během této pochybné doby po maturitě jsem trávila dost času na youtube (takový strašný žrout času) a sledovala jsem různé umělce, nejčastěji tedy s akvarely. Abych vám něco doporučila:
Danica Sills - protože je The best
Kelogsloops - můj druhý nejoblíbenější autor akvarelů
Qunni - málo videí, ale úžasná práce s akvarely
Jacquelin Deleon - jiný styl, ale taky super
Cynthia Sheppard - z úplně jiného soudku, fantasy ilustrátorka


A teď trochu o mých vlastních velice improvizovaných uměleckých potřebách. Na obrázku nahoře můžete vidět moje barvy a tužku z koh-i-nooru. Nicméně, ty kulaté barvy jsou taky koh-i-noor, lehce křídové, ale i tak se s nimi pracuje vcelku dobře, teda určitě vzhledem k ceně. Ve vrchní části koh-i-noorek mám ještě namíchané barvy na poslední obrázek, co jsem malovala. V krabičce od bonbónů mám svých prvních pár pořádných akvarelek, dvě větší white nights, které se trochu lepí a majítendenci se znovu aktivovat při dalším vrstvení. Zbytek jsou Umtonky, jsou super a zatím je zbožňuju.


Teď drobně k papírům. Dole je obyčejný skicák z kroměřížského papírnictví. Nad ním Design of art, fajn papíry, trrochu se prohýbá, malá gramáž. Nicméně popAquarell se prohýbají ještě víc. Určitě doporučuju pořídit si maskovací papírovou pásku a nějakou podložku (já zatím žádnou nemám :D stůl slouží dobře). Jooo a XL Mixmedia jsou zatím nejlepší, i když na mě s moc výraznou texturou. Až to všechno pomaluju tak si pořídím Arches :)


Moje oblíbená stránka ze skicáku. Teprve teď jsem pořádně začala používat skicák, tahat ho všude s sebou a tak. Zjišťuju, že mi táta neříkal, ať si dělám skici jen tak pro srandu králíkům.


A na závěr dva z mých starších obrázků, které se mi ještě stále celkem líbí. Aneb akvarely vypadají krásně, i když nemáte až tak velký talent a zkušenosti. Rozhodně budu malovat i dál, než mě semele výška každopádně.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama