Acon

24. dubna 2017 v 14:03 | Keyance |  LARP
"Tak to se trochu nepovedlo." Toto spojení jsem slyšela už použít mnoha způsoby a v mnoha případech, ale co se týče Aconu, tady tato věta nabírá nových rozměrů. A co je ještě pamětihodné. Tady jsme za to nemohli my ani v nejmenším.


Dojeli jsme na čas. Ne příliš brzo, ale stále ještě před oficiálním začátkem programu, tak aby si kluci mohli vyzkoušet vystoupení na prázdném pódiu. První problém přišel už se scháněním organizátorů. Když jsme se dovolali, řekli nám, ať počkáme u vedlejšího vchodu do hlavní stage (ta plechová budka, co vypadá jako skladiště), že nám za chvilku někdo otevře. Tak jsme čekali. Než nám došlo, že je to k ničemu, neboť otevřeli vchod na druhé straně. Ten vchod, který by střízlivý člověk pokládal za přední vchod.

...main stage...

No nic. Bez problému a zastavení jsme se dostali před hlavní pódium, což poukazuje na ochranu celého místa. Složili jsme věci a stáli u pódia, kde měl někdo stále rozházený spacák, přesněji dva spacáky, karimatky a ještě nějaký další neidentifikovatelný bordel.

...ještě před začátkem programu...

Posedávali a postávali jsme tam tak ještě hodnou chvíli. Pak se tam už objevilo o něco málo víc lidí a mezi nimi i moderátorka celého programu, což bylo rozhodně plus, protože si nás aspoň někdo všímal. Mezitím si několik slečen skoušelo něco na pódiu. To, co zkoušely bylo ve zkratce, jak vyjít na pódium a sejít zase dolů. Nazkoušet si to jim trvalo zhruba půl hodiny nudného chození sem a tam.

Kluci se domluvili se zvukařem, kterého si nemohli vynachválit, a pak jen čekali na volno, kdy si budou moct aspoň v rychlosti vyzkoušet pohyb po pódiu. Měli na to asi pět minut.

...ještě doladit zvuk...

Ve chvíli, kdy už měl program začít, měli hodinové zpoždění a nás se konečně ujal organizátor. Dovedl nás do naší vlastní uzamykatelné šatny, na které kluci trvali. Ukázalo se, že si máme věci nechat ve třídě nedaleké školy, kde už měli orgové všechno možné. Ubezpečovali nás, že je to hlídané a že tu jsou jen organizátoři. Kluci složili batohy a následně si šli obalit nervy nezdravým jídlem v nedalekém McDonaldu.

Celý prostor Aconu byl vymezen jednou školou, plechovým skladištěm a naprosto ultra epickým prostorem steampunkového baru Schrottu. Ten byl tím nejepičtějším prvkem celého Aconu, teda možná až po našem večerním vystoupení. Celková atmosféra Aconu byla znuděná, roztahaná a víceméně to vypadalo, že nikde nikdo není.

Okolo dvanácté jsme měli naplánovaný workshop, za který jsme jako za jediný dostávali zaplaceno. Na workshop Stage combatu se nám přihlásili tři lidi. I to byl asi v rámci Aconu úspěch.

...jak se správně mlátit na pódiu...

Od jedné do pěti jsme měli volno. Po pivu v nedaleké restouraci jsme se my, ženská část odebrala do Schrottu a nastala jedna z nej částí celého dne, hraní Shogi. Kluci mezitím byli na poradě s orgy a prej to stálo za nic. Pak jsme se najedli žabích stehýnek a cvrčků, kteří díky silným poryvům větru samy utíkali z talířů a misek.

Když se kluci potřebovali převléknout, zjistili, že naše vlastní uzamykatelná šatna je už zabraná rozhodčími cosplay soutěže. Po pár nadávkách na triko organizátorů, jsme našli veřejné záchody naproti, které s náma v dobré víře sdíleli cosplayeři.

...vlastní uzamykatelná šatna...no comment...

Od pěti jsme jak šašci postávali u pódia a čekali, co bude. Prvně jsme nevěřícně kroutili hlavami nad odvahou některých děvčat při jejich módní přehlídce. Kluci byli připravení na své vystoupení, ale nejdřív tam tančila dívčí skupina a pak rovnou začala přehlídka cosplayerů. Mysleli jsme si, že naše vystoupení mělo být před cosplay představením, pak že mělo být po něm, ale nikde nic. Jen taneční vystoupení z Shingeki no kyojin.

...taneční vystoupení...

Jelikož pohoršení kluků stoupalo, oznámili organizátorům čas, kdy oni vystupují. To se zdálo být jediným správným řešením, neboť se většina lidí už rozprchla a hala znovu zela prázdnotou. Krátce jsme poseděli v Schrottu, kde všechno skvěle fungovalo, a pak přišel čas připravit vystoupení.

...je třeba mít pozitivní přístup, nebo spoustu alkoholu...nebo obojí...

Kupodivu, poprvé za celý den, se organizátoři (přesněji jeden organizátor) snažil, sehnal nám člověka na odhánění dotěrných forografů a člověka, který nás bude uvádět. O tom, že naši anotaci někde ztratili, ani nemluvě.

...za hustou mlhou...

První šok pro publikum přišel s prvním výstřelem. Druhý výstřel už takovým překvapením nebyl. Klukům se během jejich zhruba čtyřminutového vystoupení podařilo navodit skvělou a naprosto epickou atmosféru. A z hudby mrazilo vzádech. Mimochodem, ráda bych upřesnila, že tam žádné chyby nebyly a všechno byl záměr.

...povšimněte si, prosím, toho úsměvu...tomu říkám super záporák...

Úplně na závěr bych popsala reakci mě a Ivy poté, co vystoupení skončilo. S křikem jsme si skočily do náručí, k čemuž se později připojil i Dalgent. Naše vystoupení bylo bez nadsázky na celé akci to nejlepší.

...epický, že jooo???...

Zbytek mých super epických fotek TADÝÝÝ...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama