Svatý Martin

24. listopadu 2016 v 17:29 | Keyance |  Cruentus
Každý rok, ve čtvrtek nejblíže datu 11.listopadu se koná tam u nás v Kroměříži pro nás už legendární vítání svatého Martina. U této příležitosti kadý rok chodíme svatomartínským průvodem a poté na velkém náměstí zatančíme, zašermujeme a zazpíváme (což se u publika schází s nejmenším nadšením)


Netuším, čím to je, ale toto vystoupení se nikdy neobešlo bez komplikací a komunikačního šumu. Někdy kůň dojel později, někdy už mrzlo, někdy nám louče zhasly, jindy jsme málem uhořeli a tak se ani není čemu divit, že je akce pravidejně spojena s naším až hodinovým čekáním, než se vůbec něco začne dít.

Letos nám dojel nové koník pro Martina, vznešenýarab. Jestli se tak urazil kvůli našim nábožensky nekorektním vtipům, nebo se tak bál templářského kříže na plášti sv. Martina, ale náš milý svatý zkrátka skončil na zemi. Koně nakonec v průvodu jen vedli.

Jako by lapálie s koněm nestačila, ještě mrholilo a na pódiu, kde jsme vystupovaly, byly poctivé kaluže vody. A na tomto místě jsme ztvárňovali legendu o prokletých tanečnících, jejíž součástí je finální pád všech zúčastněných na zem, fakt super!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama