Gaudeamus...

1. listopadu 2016 v 20:53 | Keyance |  Život studenta

Není to jen přeplněná hlava a milión letáčků!


Když jsme se pana ředitele ptali, jak to on vidí s Gaudeamem, prahlásil, že za něj je to ztráta času. Dostaneme prý jen hromadu letáčků. Oproti tomu třídní nás podporovala, dokud jsme včera nepřišli s tím, že dnes pojedeme. To už tak nadšená nebyla. Navzdory drobným komplikacím jsme nakonec dnes na gaudeamu byli.


Teď už můžu mluvit jen za sebe, neboť já solitér se tam vydala zase na vlastní pěst raději než s kolektivem. Vyrážela jsem brzo ráno, abych stihla slavnostní zahájení, které mě po pár minutách málem unudilo k smrti, ale aspoń jsem se dozvěděla některé sice zajímavé, ale naprosto nepotřebné (např. na Gaudeamu je letos o třetinu pedagogů víc než loni) statistiky. Zato jsem byla velice ráda, že okolo brzké deváté hodiny tam nebylo tak narváno, jako třeba v jedenáct.

Víc než cokoliv mi Gaudeamus ukázal, jak obrovské možnosti máme. Studovat výšku v zahraničí? Proč ne? Nemožné na počkání... Přiznávám, zveličuji to, ale stejně,nikdy by mě nenapadlo, že bych mohla mít byť jen vzdálenou šanci dostat se mimo republiku na výšku.

A taky jsem rozebírala nějakou útočnou pušku a ptala se vojáků, jestli musejí umět hrát míčové hry. A povídala jsem si s pár lidma z jiných zemí.

A teď doma třídím materiály a bolí mě hlava jak prase, když jen pomyslím na všechny ty možnosti a věci na rozhodování. A vám, vřele Gaudeamus doporučuji!

Ps. Vstupné bylo sto korun a pro slevu je nutné vytisknout mimo email i druhý papír s hvězdičkami - informace zde uváděné, protože jsem je měla velký problém sama na internetu najít...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama