Homosexualita a katolická církev

3. června 2016 v 8:24 | Keyance |  Zaujalo mě...
Tímto článkem reaguji na video o Katolické církvi a jejich přístupu k homosexualitě, které jsme si pouštěli v hodině náboženství.


Předem jsem věděla, že budu trpět. Už jen z toho, jakým způsobem jsme probírali monželství, porno, sexualitu atd. jsem věděla, že ani probírání tématu homosexuality mi nebude po chuti. Ne, není to tak, že bych se o tom nerada bavila, ale poslouchat kecy otce celou hodinu mě s prominutím fakt nebaví.

Přiznávám, že prvních cca 15 minut videa je vcelku fajn. Až potom jsem začala mít tendenci se uchechtávat, zvedat oči v sloup a mlátit hlavou o desku lavice.

Takže... Církev nemá nic proti homosexualitě? Správně? Ale zároveň se ve videu říká, že nesmíte s nikým spát, protože je to stejný hřích jakokaždý jiný nemanželský sex... Takže osudem homosexuálůje být navždy osamělý... Nic ve zlém, ale na tohle bych se jim z vysoka... no víte co... Každopádně. Jaký je pro to důvod? Zkrátka a jednoduše, není to přirozené....

"Bůh vás chce mít bezúhonné a čisté, neposkvrněné smilstvem; držte proto své tělo v kázni a nepropadejte vášnivosti jako pohané, kteří neznají Boha."

Nepřirozené sexuální jednání je totiž hřích, víme? Já jsem ale těžký hříšník a nejspíš shořím v pekle... No dobře. Dvě těla stejného pohlaví nejsou kompatibilní, nebyla pro sebe stvořená... To je zastaralý názor! Nedá se spočítat kolik věcí je v dnešní době nepřirozených. Je snad plast přirozený? Naše strava? Přirozené je možná tak žít v jeskyních jako pralidé. Anebo je to vše přirozené? Vše součástí vývoje?

"Proto je Bůh vydal v moc hanebných vášní. Jejich ženy zaměnily přirozený styk za nepřirozený a stejně i muži zanechali přirozeného styku s ženami a vzplanuli žádostí jeden k druhému, muži s muži provádějí hanebnosti a tak sami na sobě dostávají zaslouženou odplatu za svou scestnost."

Tak tedy... Proč by nemohli dva muži žít spolu?

"Říkají tedy, že ta tužba nemůže být naplněná, kvůli podstatě našich těl."

A to jako proč? Proč by nemohli najít naplnění?

Kdo dopr tam dal takovou hudbu???!!!!

Ano, věřím v Boha, ale věřím v Boha, který nesoudí lidi, když nechtějí žít s opačným pohlavím, nebo zůstat sami. Věřím v Boha, který neboť je čistá láska, chápe tužbám lidí a i přes ně, nebo díky tomu všemu, nás má stále rád. Věřím, že do nebe, jestli nebe je, půjdou všichni lidé, kteří konali dle svého nejlepšího svědomí, bez ohledu na rasu, náboženství, sexuální orientaci a vůbec...

 


Komentáře

1 Devlin Devlin | 3. června 2016 v 12:57 | Reagovat

Jooo to téma jsem si na AG taky probírali XD Pěkně prospané hodiny :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama