Sv. Jiří Libina 2016 vol. 2

11. května 2016 v 12:05 | Key |  Cruentus
Vyspala bych se dobře, kdyby... za á) Markétka nevstávala někdy v pět ráno a za bé) nabyla na faře taková kosa. Dopadlo to tak, že se mi v době budíčku naprosto vůbec, ale ani trochu nechtělo vstávat a nelze se tomu ani divit. Sešli jsme se na snídani, k níž byly výborné bábovky a skvělý čaj.
...mimo jiné měl pan Ševčík s Vojtíškem svátek a tak dostali něco sladkého...


Pak přišly tréninky... Nejdřív a nejdéle trénovali kluci, kteří měli při vystoupení šermovat, ať už v novém Lancelotovi, nebo v přehlíce šermu a tanců. My ostatní jsme měli volno. Já, ačkoliv bych správně měla psát, jsem trochu vypomohla s dokreslením obrazu svatého Jiří.
...já vs. Eliška...
...Štěpa vs. Štěpánka aneb Kdo může klidí se jim z cesty...
...pan Ševčík jako přepadený muzikant zlým ďábelským Honzou...
...dobro vždy vítězí... muhehe...
...což znamená, že v hospodské rvačce vždy vítězí krčmářka...

Odpoledne jsme se pak sbalili a svým vlastním soukromým, ale značně zdemolovaným autobusem vyrazili do vedlejší vesnice, do Oskavy. Tak jsme zahráli naši verzi Lancelota, vcelku úspěšně, zašermovali v hospodě a zatancovali nějaké tance. Vzali jsme mezi sebe i lidi a jim to dokonce šlo dobře!

Po našem vystoupení přešel ruch v neorganizovanou dětskou zábavu, zatímco dospělí posedávali u ohně, rádi za pár špekáčků a něco na pití. Děti, uptalané od cukrové vaty, sebraly štíty a Michalovy měkčené zbraně, k nimž měla Lh část skupiny obvzláště odpor, a mlátily se hlava nehlava, nebo spíš mlátily dospělé... Ehm...
...někteří byli tak zoufalí, že na děti vzali i koště...
...souboj dřevárník vs. šermíř, Štěpánka vs. Michal a je hezky vidět nakolik ho bere Štěpánka vážně...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama