Oslavy narozenin Karla IV. ve škole svatého Štěpána

24. května 2016 v 12:37 | Keyka |  Cruentus
aneb

Jak Cruentus strašil v Praze
Už jsme byli ve Střílkách, v Oskavě, Libině, Štípě, Olomouci, Brně, Odrách, ale do Prahy se dosud náš věhlas nerozšířil, ale to se změnilo minulý týden. Netuším,jak se o nás takhle v Praze dozvěděli a nejspíš to neví ani pan Ševčík, ale prostě se tak stalo a my se ve středu sbalili a vyrazili do Prahy, kde jsme byli za únavné čtyři hodiny cesty vlakem.

...moje nejoblíbenější dvojce momentek z akce...

Ubytovaní jsme byli přímo ve škole sv. Štěpána, která si nás objednala. Ovšem, kdo se má sakra tolikrát denně vláčet do toho třetího patra, kde jsme měli kutloch ve družině? Sborově jsme funěli úplně pokaždé. Místnost, na niž navazovala druhá část, kluci rozdělili přesunutím pohovky do průchodu na ženskou a mužskou část. Už při naskládávání věcí jsme zjistili, že se tam sotva vlezeme.
...Cruentus poprvé v Praze...Wheee...

Sotva jsme spočinuli a už se šlo zkoušet na zítřejší den. Prvně kluci zkoušeli šerm. Netrvalo dlouho a některé netrpělivé živly (hlavně já a El) se začaly nudit a kompenzovaly si to lechtáním a otravováním všech mužských, u nichž to šlo. Veřejnou a chaotickou zábavu zkazilo až zkoušení tanců.
...jak lze vidět, měli jsme na zkoušce opravdu hooodně práce...

I přesto že jsem neměla školu, musela jsem ve čtvrtek vstávat v nekřesťanských šest hodin ráno. Rozlámaná z tvrdé země jsem se nasoukala do kostýmu, teda do základu kostýmu a sklopýtala dolů. Jídelna byla nejen v přízemí, ale dokonce o jedny schody níž v podzemí. Po snídani jsme se museli vyškrábat zase nahoru a navléct na sebe zbytky kostýmů.
...těch schodů bylo opravdu moc!...

...Key v Anežčiných šatech a Karel IV. ve slunečních brýlích...

Když jsme slavnostním průvodem vešli na hřiště, tísnila se tam téměř celá škola. Děti na nás kulily zvědavé oči. Pan Ševčík s Terkou, jakožto Karel IV. a Markéta Blanka z Valoa vystoupili na pódium, jež vypadalo, že se za chvíli zhroutí. Děti na jejich počest zazpívaly a zahrály Boha v nás od Ginevry s jiným textem. Oh, tak rozkošné!
...spousta dětí...

Kluci si zašermovali, teda kluci + Štěpánka, o níž řekl pan Ševčík, že zastupuje svého muže Štěpána, čemuž jsme se my smáli. Zatančili jsme. Nejvtipnější část přišla, když jsme měli učit děti nejjednodušší tanec (branle double). Nepřestává mě udivovat, jak má většina lidí problém s dvěmi kroky doprava a dvěmi doleva, nemluvě o počtu dětí a neskutečné chaotičnosti tance.
...Karel IV. proti bezvýznamnému moravskému rytíři...

Zbytek článku pro jeho velikost až příště :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama