Náhody neexistují

10. listopadu 2015 v 15:30 | Keyance |  Zaujalo mě...

aneb

Zajímavý lidé náhodně se zjevující v mém životě


To jsem se takhle jednou vydala o obědové pauze do města. Když jsem se s batátem v ruce vracela zpět do školy, zastavil mě jakýsy mladík (cca 20-25 let) se zlatavým symbolem ve tvaru zhruba listu na kořeni nosu mezi očima, od něhož se táhly dvě čáry na čelo, v nezvyklém oblečení, obvzláště jeho široké oranžové kalhoty. pozn. já jsem vyjímečně vypadala dokonce vcelku normálně... Prvně se mě ptal, jestli jsem student, pak jestli nás ve škole učí něco o vnitřním klidu. Okamžitě mi v hlavě naskočila otázka, o jakou sektu se to jedná. Odpověď přišla o chvíli později. Šlo o Hare Krišnu. Já jsem se sice o tom v rámci hodin náboženství učila, ale ani náhodou bych si nevzpoměla, na čem se jejich víra zakládá, akorát bych uhodla, že to přišlo z Indie. Mladík mě informoval, že učí o v podstatě důležitosti duchovna a menším významu materiálna. Nakonec jsem si z tohoto setkání odnesla knížečku s názvem Prabhupáda od autora, jehož jméno neumím ani vyslovit, natožpak si ho zapamatovat.

Někdo by si řekl, že zde píšu o nevýznamném náhodném setkání, kterých se za den může odehrát spousta. Ale co když to nebyla náhoda? Milí vážení čtenáři, já na náhody prostě nevěřím, všechno má nějaký smysl. Každý člověk nás má něco naučit, někam posunout.

Kupříkladu jsem si nedávno z nějakého podivného pohnutí osudu začala dopisovat se spisovatelem z jižních čech, v jehož emailech mám sice občas problém se vyznat a mají v některých částech charakter učebnice. Na druhou stranu se zase vzdělávám v dějinách a politice z úplně jiného úhlu, z necenzurovaného zdroje. Co kdybych díky němu napsala knihu? Co kdybych pochopila, proč sakra nemůže žádná politika v dnešní době fungovat bez větších kixů? Pak už by to nebylo jen tak nějaké setkání, ne?

Před nějakou tou delší dobou jsem byla s rodiči u numerologa. Řekl mi, že jsem poutník a že kolem sebe budu shromažďovat zajímavé a unikátní osoby. Tehdy to už začínalo, ale teď, teď to začíná být opravdu zajímavé...

Ps. Jestli tu knížku někdy přečtu, tak sem hodím recenzi Usmívající se
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama