Siasta An´aren

20. září 2015 v 13:22 | Keyance |  LARP
Zdravím,
párkrát jsem se už zmínila o své larpové skupince, známé pod zkratkou SA, a teď mě napadlo, že bych vám o ní mohla říct něco víc...


...Skupina vznikla po loňském Erganu, kdy se vpodstatě skládala z obyvatel Sivé Hubky, obchodnické osady mimo hlavní město Erganu. Já jsem jim dělala kurýra, běhala jsem z Bílého dvora, který byl ústředním dějištěm Larpu, do Sivé hubky. Bývala jsem s nimi tak často, jak jsem mohla. Překvapili mě, přijali mě mezi sebe, i když jsem k nim nepatřila. Získali si moje srdíčko, jeden z nich teda extra :) Díky němu jsem se vlastně dostala i na první SA trénink. Bylo to na začátku školního roku, kdy mě štvala škola, třídní kolektiv a taky Cruentus a až můj pozdější milý a SA mě vytáhli z mojí menší depky. Od té doby jsem za nima jezdila trénovat.
...Tréninků jako tréninků bylo jen pár, asi tři, než jsme začali jen hrát dračák a často ani trénink nebyl, protože se nás sešlo málo. Jednou jsme třeba trénovali dýchání a imaginaci, což bylo fakt super :D pak to dopadlo tak, že ke konci listopadu Dalgent rozhodl, že si SA dá pauzu do poloviny ledna.
...Přesně patnáctého ledna jsme se sešli v čajovně, kde jsme odhlasovali další postup, terorizovali Aleše a hráli jakousy deskovou hru, jejíž princip jsem nestačila pochytit. Každopádně od té doby se začalo trénovat ve čtvrtky v Domu Rytířských Ctností (DRC, aneb bílý dům s věžičkou a velkým nápisem, ano, když mi ho Aleš popisoval, koukala jsem na něj jak na blázna), bohužel já jsem tam došla až 5.3. a pak už se zase trénovalo, sice občas jen ve třech, ale přece. Učili jsme se základy, takže jsme krokovali, často a hodně, pak jsme přidali seky. Tehdy nás bylo ve skupině šest (i s Jitkou), pak se přidal Vítek a doplnil stavy na sedm. Dál přišly takový zajímavé akce, jako seminář boje s nožem a dýkou na DRCu, naše účast na festivalu Nadzemí, taky pod záštitou DRCu, a taky úžasná oslava narozenin v LAGu (historická krčma).
...Během prázdnin se toho dost semlelo. tréninků bylo pár, ale změn dostatek. Dalgent se vzdal vedení tréninků, které přenechal pro mě zatím neznámému Kaihatsuovi, a do celkového vedení SA se dostal Triumvirát: Dalgent, Kostík a Kaihatsu, navíc tréninky získaly specifištější ráz. Učili jsme se debilní nízký francouzký střeh a hodně posilovali, načež jsme se ke konci tréninku hroutili. Další změny byly ve formě nových kontaktů na lidi šijící kostýmy a boty, takže se shánění výbavy posunulo trochu dopředu, a navíc máme mít i stany, přičemž Kostík z Eliškou si vymysleli i fontánu a spoustu dalšího...
...Ke konci prázdnin jsme ztratili Aleše jako člena SA, za to Vítek dovedl svého kamaráda Lukáše. Takž to dopadlo tak, že jsem 27.8. došla na trénink do DRCu, kdy jsem dva z členů viděla poprvé, no super. První dojmy: "A doprdele..." Během tréninku jsem měla pocit, jako by to byl tělocvik na základce, aneb dělali jsme opičí dráhu, s kotrmelci!! a slalomem!! No super!!! Myslela jsem, že UMŘU!!! Kaihatsu, který trénink vedl, se celou dobu usmíval takovým způsobem, že jsem měla chuť ho něčím pořádně přetáhnout přes hlavu a zřejmě jsem nebyla jediná.

...Od té doby jsou tréninky náročnější než kdy předtím, ale na druhou stranu by se dalo říct, že je to dobře. Konečně máme směr, cíl i správný postup. Můj osobní názor je, že na tom má velký podíl právě Kaihatsu, dodal skupině to, co jí tolik chybělo, hnací motor, čerství vítr do plachet.

...Dnes je to rok, co jsem poprvé přijela do Brna za účelem trénovat se Siastou. Za ten rok se toho opravdu dost změnilo, nejen v rámci SA, nebo mojí školy, případně Cruentu, ale i můj osobní život, bydliště a priority. Jedno se však nezměnilo, pořád chci být součástí Siasty a to se ani nezmění...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama