Voda, dovolená, stěhování, Beskydy, aneb Proč jsem dlouho nic nenapsala

24. července 2015 v 10:27 | Keyance |  Stalo se...


Zdravím,
dlouho jsem nic nenapsala a to z toho důvodu, že jsem skoro nebyla doma a když už byla, takl jen proto, abych se přestěhovala do nového domu. Můj klid skončil ještě než byl konec školního roku, i když ani předtím jsem klid neměla, alespoň ne úplně.
Vždy předposlední týden v červnu máme projektový týden, loni jsem jela s šermíři do jižních čech. Letos jsem se vydala taktéž do jižních čech a s podobnými lidmi, ale dělali jsme něco úplně jiného. Sjížděli jsme totiž Lužnici. Byl to pro mne nezvyklý zážitek a jsem ráda, že jsem tam byla, i když jsem toho občas měla až po krk.

Z vody jsem se vrátila v pátek, v sobotu ještě před východem slunce jsme s rodinou opustili Českou republiku a namířili si to do italského Livorna, kde jsme nasedli na trajekt a v neděli jsme byli na Korsice, kde jsme strávili deset dní. Spoustu jsem toho tam viděla, ale hlavně si pamatuji, jaké tam bylo hrozné horko a jak byla voda nesnesitelně slaná. K nejhezčím zážitkům pak patří pozorování západů slunce (a jednou, když se mi povedlo konečně vstát, tak i východu), potloukání se po večerních městech, cestování autem po neskutečně klikatých cestách a vyhýbání se kravám na cestě, obvzláště pak v noci. Při cestě domů nás zlobilo auto, tekže jsme se zasekli v Bologni.

Po příjezdu domů jsem měla jeden volný víkend, než jsme se vrhli do stěhovaní z bytu do nově koupeného domu. Bývalí majitelé nám dům předali pozdě a ještě k tomu špinavý se spoustou bordela. Nakonec byl binec všude a já se z toho mohla zbláznit. Ještě teď nevím, kde mám spoustu věcí. O minulém víkendu jsme se všichni snažili nějak aklimatizovat a přivezli jsme si dalšího čluna rodiny, pejska plemena Akita inu se jménem Airisu. Zatím je to takový malý plyšáček, miláček.

Přes tento týden jsem byla s tátou a prarodiči na chatě v Beskydech. Bylo tam fajn a menší teplo, než u nás v nížině. Čvachtali jsme se v potoce a byli i na koupališti, kde jsem se marně pokoušela skočit správně šipku. Mimi to jsme nasbírali spoustu borůvek.

Náročné, ale hezké prázdniny...
 


Komentáře

1 Janča Janča | 24. dubna 2016 v 16:24 | Reagovat

S tím stěhováním tě plně chápu, my se stěhovali už několikrát, a za 3 týdny se stěhujem zas, tentokrát snad už naposled, do vlastního domečku, sice menší s malou zahradou, ale zase bez hypotéky, takže budeme mít možnost sedávat v létě "na zahradě" a ještě nám i zbydou penízky na ježdění po dovolených tak jako doteď... a nebudem vázaní nějakýma šílenýma splátkama hypotéky na bůhvíjakdlouho... jsem do toho domečku uplně zblázněná, už mám aji objednané stěhováky tavočer, abychom to měli během dne sfouknuté a můžeme si co nejdřív začít užívat, kór teď na jaře, vysázet si něco na zahrádku a tak... už se na to móóóóc těšíme :)

2 KamilaHr KamilaHr | 30. prosince 2016 v 19:48 | Reagovat

Osobně jsem stěhování přežila jen díky tomu, že jsem si najala firmu. Dlouho jsem hledala a nakonec zvítězili stehovani-tavocer.cz a to hlavně díky tou, že jsem si u nich mohla nechat uložené věci než jsem pro ně našla kupce. Stěhovala jsem se totiž do nového bytu, kde jsem měla nový nábytek. Je však pravdou, že stěhovat se již nechci. Né kvůli firmě, ale spíše proto, že člověk, když je jednou zabydlen má kamarády a tak nechce si vše hledat znovu. Takže stěhování jedině do něčeho většího, ale poblíž stávajícího bydlení.

3 Daniela Daniela | 26. července 2017 v 21:39 | Reagovat

No koukám že se máte skvěle. Je fajn, že si dokážeme užívat života. K tomu stěhování, trochu nechápu, že zde holky mluví o http://www.stehovani-tavocer.cz/, když je zde spousta jiných firem. Osobně jsem však názoru, že lepší je přestěhovat se na vlastní pěst. Jinak dovolenou na Korsice tiše závidím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama