Sv. Jiří, část druhá

9. května 2015 v 13:01 | Keyance |  Cruentus
V sobotu ráno, po historickém budíčku a snídani ve formě buchet, jsme se pokoušeli sejít venku, což nějakou chvíli trvalo, pak jsme zahájili den modlitbou. Poté nadešel čas na přípravu dnešního vystoupení v Oskavě. Rozdělili jsme si stanoviště, tedy jinak řečeno hry pro děti. Já s Toníkem jsme se přihlásili k prstencovému souboji. Trvalo to ještě nějakou chvíli než svolali všechny, kteří měli hrát v Bajajovi, aby ho mohli začít trénovat.
Celé dopoledne jsme strávili přípravami, domalovávali jsme obraz sv. Jiří, šermovali a vše možné. K trénování pásma tanců a šermu jsme se dostali až po obědě. Byli jsme šikovní a dotrénovali to rychle.

...
Po obědě jsme se oblékli do příslušných kostýmů a šli na autobus, který jel jen pro
Jakmile jsme přijeli na místo, viděla jsem mamku s Paťou a mou malou Kiki, běžela jsem je všechny pořádně obejmout. Byla jsem ráda, že přijeli. Mohu vám říct, že jim to jisto jistě stálo za to. Během Bajaji jsem fotila, neboť jsem v něm vůbec nevystupovala, povedlo se mi pár celkem pěkných fotek, no jo, začátečnické štěstí... nás. Luxus!!! Cestou jsem se rozhlížela po okolí, přesněji nádherném okolí, jež jsem neviděla od té doby, co jsem byla o velkých prázdninách u Anežky. Tehdá se mi tu moc líbilo a zvláštním způsobem se to místo dotklo mé malé dušičky. Vše kolem bylo zelené, jaká nádhera!
...fotky z čekání na začátek vystoupení...
...
...pan Ševčík jako vypravěč představující hlavního hrdinu zemana Radka...
...Štěpánka jako geniální sedlák porážející Zlohanovy žoldáky...
...pan Ševčík jako Zlohan před královskou rodinou honící zemana Radka převlečeného za šaška...
...hlavní zloduch a hlavní hrdina...
...král s královnou poté, co odvedli svou dceru drakovi...
...Zlohan s princeznou nad omráčeným Radkem...
...finální velkolepé vítěztví bylinkářky Markétky nad Zlohanem...
...
Vystoupení nemělo žádný větší zádrhel, tedy až na Toníkovo uklouznutí, které vypadalo snad líp než původní akce. Pak nám dali čtvrt hodiny pauzu na připravení další části vystoupení, ve které jsem už byla. Co se této části týče, taktéž se povedla, i když to nemohu tak dobře posoudit, alespoň lidem se to líbilo a na tom záleží... Měla jsem malinko strach z toho, jak zvládnu scénku, ve které Štěpa umře, když brání mou čest poté, co do mě pan Ševčík výrazně vrazí a odmítá se omluvit. Tato scénka vyžadovala, abych zahrála nějakou emoci, doufám, že to vypadalo alespoň trochu dobře...
...předmluva k vystoupení...
...dvorská estampída...
...souboj o mou maličkost...
...vznešená pavana...
...příprava na vesnickou část vystoupení...
...svatý Juří...
Jakmile naše velkolepé vystoupení skončilo, rozešli jsme se na naše stanoviště, kde jsme začali bavit děti, které již pochopily, že vystoupení další pokračování nemá. Toník vzal do rukou dva prstence, já zas dvě tyčky, které představovaly dřevce, a dala jsem se do vysvětlování úkolu. Moc lidí k nám nechodilo, přece jen stínání hlav je atraktivnější. Odpoledne ubíhalo v klidném tempu... Rodiče mi opekli špekáček, zašli jsme si pro cukrovou vatu, která zde byla zadarmo (mohu vám říct, že jsem za víkend snědla tolik cukrové vaty jako ještě nikdy) a pak jsme se ještě domluvili s muzikanty a zatančili si...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama