Moje malé zamyšlení...

15. května 2015 v 15:03 | Keyance |  Jen tak...
... aneb moje don Quijotská nálada.

Je to už nějaká chvíle, co jsme se ve škole začali učit o Migueli de Cervantesovi. Toto téma se mě celkem dotklo. Don Quijot je pro mě celkem blízká postava a to i přes to, že jsem ono dílko nečetla. Když se nad tím zamyslím jsem takový malý kichot, ale rozdíl mezi mnou a jím je ten, že já jsem potkala další kichoty, už nejsem sama a nikdy nebudu.

...
Dovolím si trochu zavzpomínat: Dříve jsem psala (a nikdy nedopsala) a vymýšlela spoustu fantastických příběhů, ve kterých jsem byla něčím víc než obyčejnou malou Klárkou, byla jsem válečnice, rytíř, dračí jezdec, podle toho, co mě zrovna chytilo. Před chvílí jsem si uvědomila, že jsem dlouho nic nenapsala ani nevymýšlela, většinou píši o svém skutečném životě. Proč? Ptala jsem se sama sebe... Přišla jsem na to! Tím mým fantastickým příběhem, o kterém jsem vždy snila se stal můj život! Už si nemusím vymýšlet příběhy, kde o mě konečně někdo má zájem, kde mě někdo potřebuje, kde něco znamenám. Proč bych snila o imaginárním rytíři, který by mě přijel zachránit, když mám skutečného, lepšího než všechny představy, které tu byly před ním (i když i tohoto rytíře bych občas ráda něčím přetáhla po hlavě)? Proč bych vymýšlela příběhy, abych měla pocit, že mě někdo potřebuje, že něco znamenám, když už jsem důležitá, i když mám občas pocit, že to tak není (a tehdy jsou tu mí nejbližší, aby mi připomněli, že to tak není)?
...
Před třemi lety jsem poprvé potkala šerm, poprvé potkala tuto skupinu lidí a neměla absolutně žádné tušení, kam až to povede. Celý první rok v šermu jsem si poctivě zapisovala každou hodinu šermu, každou lekci. Popsala jsem spoustu papíru, hrozně mi na šermu záleželo, chtěla jsem něco dokázat. Dokázat, že jsem sakra alespoň v něčem dobrá! Že nezáleží na tom, že se mi vůbec nedaří, že jsem nejmladší, nejhorší a nejméně zkušená. Na ničem nezáleželo tak moc jako na tom, jak moc jsem to chtěla.
...
Druhým rokem v šermu jsem již patřila k veteránům. Přišli nováčci a já nebyla nejmladší ani nejhorší. To byl ale pocit! S věrným mečem Valdemarem jsem se probojovávala co nejdál. Ušila jsem své první kostýmy a už mi nepřišlo divné v případě Cruentu požívat slovo my. V šermu jsem taktéž potkala jednoho nejmenovaného indiána, díky ktrému jsem se dostala na svou první dřevárnickou bitvu, Krvavé pláně, což vedlo k tomu, že jsem dojela i na svůj první larp, Ergan.
...
Začátkem tohoto školního roku jsem si připadala nepotřebná. V cruentu jsme začali dělat baroko, na které jsem neměla kostým, tímpádem jsem buď dělala záskok, nebo křoví, snažila jsem si to nebrat osobně, ale nedařilo se. Navíc mi chyběli lidi, které jsem poznala na larpu a ve třídě jsem se neměla, s kým bavit. Z této vcelku hodně depresivní nálady mě vytáhl můj nynější milý, tehdy můj kamarád z larpu, když mě dostal na první trénink SA, Siasty An´ren, skupiny temných elfů. Ti mě přijali takovou, jaká jsem, se všemi chybami a vlastnostmi. Brali mě jako jednoho z nich, i když jsem nebyla.
...
Právě teď jsem obklopená spousty lidí, na kterých mi záleží tak moc, že to nedokážu ani slovy popsat. Beru je jako svoji rodinu, jako bratry a sestry, své nejbližší. Všichni z Cruentu, SA a Erganu jsou mými nejbližšími a že je to opravdu dost lidí. Nevzdala jsem to a teď se konečně zdá, že jsem dosáhla alespoň nějakého cíle. Teď by to chtělo si jen zachovat pozitivní náhled na věc, protože vím, že přijde chvíle, kdy se mi vše bude zdát na nic a zbytečné. Tyto chvíle tu byly a budou, bez nich bych si totiž nedokázala uvědomit, jak veliké mám štěstí.
Už vím, kdo jsem. Jsem Keyance, jsem šermíř, snílek, bojovník... Ta stará malá Klárka, která se krčila v koutě třídy a pak rychle pospíchala domů, kde zůstala většinou celý zbytek dne, ta dívenka, jež se bezúspěšně snažila zapadnout do obvyklé teenagerské společnosti, ta dívka umřela. Umřela v ten den, kdy jsem se rozhodla, že budu bojovat po každý další den svého života a nebudu se krčit v koutě, ani tiše trpět.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama