Ale mě to nezajímá...

14. května 2015 v 18:54 | Keyance |  Jen tak...
...tuto větu slýchávám nejčastěji v hodinách zeměpisu, když se paní profesorka ptá, co se děje ve světě. Upřímně? Většinou se modlím, aby se nezeptala mě, neboť nevím vůbec nic, ale když moje spolužačka řekla při aktualitách, že nečte (a to doslova), tak mě to nadzvedlo z židle. Také to její "Já se zajímám o svoje věci" mě vcelku dostalo.


Mě zajímá, co se ve světě děje, ale nemám čas a většinou hlavně náladu na procházení zpráv atd. Jasný, kdyby mě to bavilo, tak si čas najdu, ale nebaví. Třeba se k tomu jednou dostanu víc. U mě není ten problém, že by mě něco vyloženě nezajímalo, zajímá mě spousta věcí, ale u málokteré vydržím dýl.
Co se týče nynějšího maturantského problému, který jsem zaregistrovat musela, byť jen z toho důvodu, že mám mezi maturanty dost známých. Nebudu se stavět ani na jednu stranu barikády, protože si myslím, že by maturanti sice měli znát Jidáše, ale znát ho podle přízviska Iškariotský a podle 30 stříbrných? Kdyby se zeptali, kdo byl Jidáš, nebo kdo zradil Ježíše ani bych nepípla, ale takhle... Pochybuji, že to věděli všichni z naší školy, i když jsme gymnázium a náboženství je tu jako povinný předmět. Byla to trochu podpásovka a to nemluvím o prsou bohyně moudrosti. Na druhou stranu, křesťanství je důležitou součástí naší kultury a patří ke všeobecnému rozhledu...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama