Tracyho tygr

19. dubna 2015 v 21:10 | Keyance |  Stalo se...
Ve středu 15.4. jsem se po dlouhé době dostala do divadla, místo školy, což bylo bezva. Celá škola se zbalila a přesunula se na kulturák. Škola se vyklidila, aby měli nově příchozí studenti klid na přijímačky a maturanti klid na učení. Představení zpracovávající slavnou knihu autora dvacátého století Williama Saroyana se stejným názvem bylo poměrně náročné na pochopení a málokdo z nás ho dovedl ocenit. Přece jen divadlo o imaginárním tygrovy, panterovi a pár bláznech není pro každého a málokdo v něm hledá hlubší smysl.


Vcelku se mi líbilo, že onoho imaginárního tygra si každý může vyložit jinak, stejně jako poselství díla. Pro někoho je jeho tygr něco jako imaginární kamarád, odchylka, kterou by měli řešit psychiatři, ale podle mě měl tygr symbolizovat lidskou odvahu, kuráž, vnitřní zvíře, které jen tak někdo nemá.
Na to jak složité bylo téma, byla hra vcelku vtipně zpracovaná a člověk se nenudil. Líbilo se mi, jak účinkující pracovali s pár kusy nábytku, který měli k dispozici. Zdáli se mi jako skvělá, perfektně bláznivá parta (nic ve zlém) a působili na mě velmi příjemně.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama