Zpívání nás baví

26. března 2015 v 18:23 | Keyance |  Cruentus
V pondělí, 23.3., jsme měli další vystoupení, tentokrát pouze taneční a hudební. Nemuseli jsme nikam jezdit, vystupovali jsme totiž u nás v Nadsklepí. Zato jsem se musela naučit úplně nový šlechtický tanec za (dohromady) pár hodin. Doufám, že se alespoň trochu povedl.


Byli jsme omluveni z posledních hodin školy, abychom si to alespoň trochu nacvičili. Dokonce jsme měli možnost vyzkoušet si to přímo na jevišti, nanečisto.
Celá akce začala v 18:00, kdy jsme my už přešlapovali v zákulisí, kde se mačkalo spoustu lidí, třeba celý sbor atd. Naštěstí jsme nemuseli čekat dlouho. Bylo mi doporučeno, abych si rozpustila vlasy a sundala brýle. Takže jsem nakonec skoro nic neviděla. Hold pět dioptrií je dost.
...
...
Nejdříve tančil lid prostý pár bránlů, aneb koníka, dřevák a hrášek na živou hudbu, proto musel lid hodně trénovat tance, aby se sesynchronizoval s muzikou. Šlo jim to dobře. My, šlechta, jsme se na ně přišli podívat, vedli je v tanci vznešenějším a "pomalejším", v bránlu double...
...
...
Ale přece jen to byl primitivní tanec. Museli jsme jim ukázat jak tančí vznešený lid... Pavana!!!
...
...
Pak už následovala jen děkovačka a nadšený potlesk publika. Vytratili jsme se, tedy vmísili se do publika, což byl pro mě problém, neboť jsem nechala brýle v zákulisí. Propletla jsem se bludištěm postraních obslužných chodbiček, schodištěm nahoru, dolů, přes šatnu, kde čekaly na svoje vystoupení další tanečnice. Nakonec jsem cestu našla, ale uff, to bylo něco Smějící se.
...

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama