Mycelium, jantarové oči, Vilma Kadlečková

1. března 2015 v 12:41 | Keyance |  Recenze
Země padesát let od navázání styků s Össe. Všichni prozatím ignorují hrozbu s Össe spojenou, teda všichni až na Lukase, který zná Össe až příliš dobře. Hledá sílu, ketrá by byla schopná vyvážit vliv Össe na Zemi. Zdá se, že našel protiváhu v Fomalhiwě, planetě, odkud pocházejí lidé nadaní psychotronickými vlastnostmi. Jeden z nich právě míří na Zemi spolu s pozemskými kolonisty z D-Alfy. Lukas udělá vše, aby byl příchod Fomalhiwana v zářivých světlech reflektorů.Nedávno jsem se konečně dostala k přečtení této úžasné knihy. Prvně jsem o ní nalezla článek v Pevnosti a později jsem se přinutila k tomu, abych ji začala číst, čehož rozhodně nelituji.

Každopádně kniha mě uchvátila, i když jsem ji v průběhu čtení chvíli nechala odležet. Obvykle sci-fi moc nečtu, ale i tak poznám, že tahle se povedla. Velmi pěkně propracovaný i vcelku originální svět si mě dokázal získat, stejně tak jako autorčino postupné odkrývání reálií světa a stejně jako hlavní hrdina, o kterém už od začátku víme, že mu zbývá jen pár měsíců života. Nevšední.

Strávit dvanáct let života psaním jednoho projektu, wow, to si zaslouží trochu úcty. Divím se, že ji to nepřestalo bavit a jednoduše s tím nesekla.

Za mě rozhodně skvělá knížka, rozhodně doporučuji.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama